O nas

 

Żyjemy w czasie gwałtownych przemian gospodarczo-społecznych.

 

Błyskawicznie postępująca Rewolucja Przemysłowa 4.0 transformuje dotychczasowe miejsca pracy, przynosząc ze sobą ich automatyzację oraz robotyzację. Sztuczna Inteligencja zaczyna do złudzenia przypominać jej ludzki odpowiednik; kwestią czasu zdaje się być moment, gdy na dobre opuści dolinę niesamowitości (Uncanny Valley), a fikcja z powieści Stanisława Lema stanie się faktem.

Dzięki rozwiązaniom Internet of Things – rynkiem silnie napędzanym przez polskie startupy – otaczające nas przedmioty, za pomocą połączeń internetowych, zyskują możliwość natychmiastowej komunikacji z ludźmi i innymi obiektami. Na horyzoncie wyłania się idea „Smart” – Smart Cities, Smart Industry, Smart Cars (…), której celem jest zwiększenie wydajności oraz energooszczędności pracy, komunikacji czy wypoczynku.

Transakcje dokonywane za pośrednictwem kryptowalut stopniowo odbierają prymat tradycyjnym metodom płatniczym. Na sile przybiera również Ekonomia Współpracy wypierająca posiadanie przedmiotów na rzecz ich współdzielenia. Za pomocą Rozszerzonej Rzeczywistości w otaczającym nas świecie pojawiać zaczynają się hologramy rodem z Gwiezdnych Wojen; dostarczając różnorakich informacji, częściowo wyręczają nas w pracy i codziennych obowiązkach. Wirtualna Rzeczywistość umożliwia z kolei wykreowanie własnej cyberprzestrzeni na wzór Rick and Morty; teoretycznie jedynym ograniczeniem takiego świata jest wola twórcy.

Pilnie przyglądając się wszystkim powyższym przemianom, w headtrip skupiamy się na dwóch ostatnich zagadnieniach. Świadczymy kompleksowe usługi B2B w zakresie wdrażania technologii wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości. Nasze dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania cechują się wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń, bliską współpracą z grupą specjalistów zajmujących się produkcją wirtualnych doświadczeń oraz wsparciem merytorycznym ze strony ośrodków badawczych.

Decydując się na współpracę z headtrip otrzymują Państwo wsparcie na trzech poziomiach: specjalistycznego sprzętu, dedykowanego oprogramowania oraz praktycznego know-how.

 

Zakres usług zawiera:

– projektowanie dedykowanych środowisk 3D
– projektowanie zaawansowanych systemów informatycznych
– prowadzenie certyfikowanych szkoleń
– realizacje projektów badawczych
– organizację wydarzeń promocyjnych i kulturalnych
sprzedaż oraz najem długoterminowy stacji roboczych oraz zestawów VR dla klientów indywidualnych i biznesowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.