O nas

Oficjalna historia headtrip zaczyna się w 2016 r., gdy ją założyliśmy. My, czyli Adam Białoń oraz Maciej Szafarczyk. Każdy z nas wniósł do headtrip swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie zdobywane podczas studiów w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. 

Ale fundamentem headtrip jest także coś, czego nie można nauczyć się nawet na najbardziej prestiżowej uczelni. To pasja i miłość do VR oraz AR. W ślad za nimi płynie nasze przekonanie, że obie technologie oferują nieskończone możliwości w obszarze rozrywki, przemysłu, biznesu, edukacji czy wojskowości. 

Właśnie różnorodność i wszechstronność zastosowań wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości sprawiły, że od dawna jesteśmy miłośnikami obu technologii. Twierdzimy, że wszystko, co jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, można przenieść do AR i VR.

I to właśnie przekonanie przyświeca nam w codziennej działalności headtrip. Udowadniamy naszym klientom – fabrykom, zakładom, firmom, urzędnikom lub żołnierzom – że dla poszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości nie ma barier. Aby się o tym przekonać, warto przejrzeć nasze portfolio lub zapoznać się z listą partnerów, dla których mieliśmy przyjemność pracować.

Nasze rozwiązania sprawdziły się już w przemyśle, gdzie podnosiły bezpieczeństwo pracowników, a menadżerom pozwalały na redukcję kosztów i wygenerowanie oszczędności. Nasze aplikacje i sprzęt do VR cieszą się wielkim uznaniem wśród biznesu: właściciele wielu firm korzystają z niego do efektownej prezentacji swoich produktów i zaskakiwania klientów spektakularnymi rozwiązaniami. Jesteśmy liderem wśród polskich firm w zakresie wprowadzania technologii wirtualnej rzeczywistości do szkół, na uczelnie oraz pozostałych placówek edukacyjnych. To właśnie tam nasze rozwiązania zabierają uczniów do nowych, nieznanych wcześniej światów oraz umożliwiają studentom i kadrze pedagogicznej czy naukowej na zdobywanie nowych, specjalistycznych umiejętności.

Misja

Misją headtrip jest umożliwienie Wam realizacji Waszych wyobrażeń, wizji, pomysłów. Chcemy, aby nasze aplikacje oraz sprzęt do AR i VR pomagały Wam urzeczywistnić rozwiązania dla przemysłu, biznesu oraz edukacji. Bez względu na to, jak śmiałe są Wasze plany – naszą ambicją jest takie wykorzystanie augmented reality oraz virtual reality, by wprowadzić je w życie.

Wizja

Dążymy do tego, aby nasze rozwiązania z obszaru VR i AR czyniły świat jeszcze ciekawszym. Chcemy wzbogacić Przemysł 4.0, biznes oraz sektor edukacji wizjonerskimi pomysłami, śmiałymi wizjami oraz przełomowymi rozwiązaniami, które do tej pory pozostawały jedynie w sferze marzeń.

Cele

Upowszechnienie technologii AR i VR w Przemyśle 4.0, biznesie oraz edukacji, a także pośród pozostałych dziedzin poprzez realizację rozwiązań z wykorzystaniem aplikacji oraz sprzętu.

Usuwanie barier uniemożliwiających rozwój fabryk, zakładów i firm poprzez realizację wizji oraz pomysłów przy wykorzystaniu aplikacji i sprzętu VR oraz AR.

Wzmacnianie marki headtrip poprzez bieżący kontakt z nowościami VR i AR, uczestnictwo w szkoleniach i wydarzeniach branżowych oraz nieustanne samokształcenie całego zespołu headtrip.