O nas

 

Żyjemy w czasach gwałtownych przemian gospodarczo-społecznych.

 

Błyskawicznie postępująca rewolucja przemysłowa 4.0 automatyzuje miejsca pracy. Sztuczna inteligencja zaczyna do złudzenia przypominać jej ludzki odpowiednik; kwestią czasu zdaje się być moment, gdy na dobre opuści dolinę niesamowitości (uncanny valley), a fikcja z powieści Stanisława Lema stanie się faktem.

Dzięki rozwiązaniom Internet of Things – rynkiem silnie napędzanym przez polskie startupy – otaczające nas przedmioty, za pomocą połączeń internetowych, zyskują możliwość natychmiastowej komunikacji z ludźmi i innymi obiektami. Na horyzoncie wyłania się idea „Smart” – Smart Cities, Smart Industry, Smart Cars (…), której celem jest zwiększenie wydajności i usprawnienie energooszczędności komunikacji czy wypoczynku.

Transakcje dokonywane za pośrednictwem kryptowalut stopniowo odbierają prymat tradycyjnym metodom płatniczym. Na sile przybiera również ekonomia współpracy wypierająca posiadanie przedmiotów na rzecz ich współdzielenia. Za pomocą rozszerzonej rzeczywistości w otaczającym nas świecie pojawiać zaczynają się hologramy rodem z Gwiezdnych Wojen; dostarczając różnorakich informacji, częściowo wyręczają nas w pracy i codziennych obowiązkach. Wirtualna rzeczywistość umożliwia z kolei wykreowanie własnej cyberprzestrzeni na wzór Rick and Morty; teoretycznie jedynym ograniczeniem takiego świata zdaje się być wola twórcy.

Pilnie przyglądając się wszystkim powyższym przemianom, w headtrip skupiamy się na dwóch ostatnich zagadnieniach. Świadczymy kompleksowe usługi B2B w zakresie wdrażania technologii wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości. Nasze dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania cechują się wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń, bliską współpracą z grupą specjalistów zajmujących się produkcją wirtualnych doświadczeń oraz wsparciem merytorycznym ze strony ośrodków badawczych.

Decydując się na współpracę z headtrip otrzymują Państwo wsparcie na trzech poziomiach: specjalistycznego sprzętu, dedykowanego oprogramowania oraz praktycznego know-how.

 

Zakres usług zawiera:

– projektowanie dedykowanych środowisk 3D
– prowadzenie certyfikowanych szkoleń
– realizacje projektów badawczych
– wsparcie przy organizacji wydarzeń promocyjnych i kulturalnych
– wsparcie przy doborze stacji roboczych oraz zestawów VR

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.